Италианският гранд Интер бра сериозен срам, след като загуби с 0:2 на „Сан Сиро“ от Хайдук Сплит в среща реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Благодарение на победата си с 3:0 в първия мач Интер все пак продължава напред в турнира, но „нерадзурите“ трябваше да потреперят, тъй като още един гол за хърватския тим щеше да доведе мача до продължения.

Въпреки голямата си преднина, Интер започна мача с по-голямата част от своите титуляри, които обаче явно бяха подценили мача и можеха да имат сериозни неприятности.

Хайдук поведе в 22-а минута, след като Валтер Самуел спъна в наказателното поле Вукович, а от бялата точка точен бе Анте Вукушич.

Интер пое инициативата, но при една контраатака, в 58-а минута Вукович удвои преднината на Хайдук с мощен удар.

Все пак хърватите, чийто треньор през миналия сезон бе Красимир Балуков, не успяха да вкарат трети гол и така напуснаха турнира по достоен начин.