Фен на Арсенал свали над 150 килограма от любов към клуба Reuters
Фен на Арсенал свали над 150 килограма от любов към клуба

Привърженикът на Арсенал Крис Уебър направи невероятно усилие и постигна още по-невероятен успех, от любов към клуба, на който е фен от дете.

54-годишният Уебър от Клактън, Есекс, тежал 235 килограма, когато решил да си направи операция на стомаха преди около година и половина. Оттогава, той е свалил над 150 килограма, и в момента е по-малко от 80.

Основната причина Уебър да се реши на тази стъпка обаче била именно Арсенал, или по-скоро фактът, че не може да носи фланелка на любимия си отбор, тъй като няма размер за него. Той си купил първия си екип именно през април 2011-та, и когато не успял да влезе в него, решил, че е време да се отърве от излишните килограми.

„Арсенал е любовта на живота ми, така че да мога да нося екип на отбора е сбъдната мечта за мен. До миналия месец така и не можех да намеря размер, който да ми стане. Никога не съм ходил на стадиона, защото седалките са твърде малки. За последно гледах мача им със Селтик през 1978-ма, когато все още можеше да се гледа прав. Докато бях още малък, и в гимназията, родителите ми не ми позволяваха да нося екип на Арсенал, защото живеехме в квартал с фенове на Тотнъм, и бе опасно,“ разказва Крис Уебър. Навремето той дори е играл футбол, и е бил на проби в Саутенд.

Причината за бързото качване на килограми при Крис била смъртта на новородената му дъщеричка преди много години, и той намерил утеха в храната. Сега обаче, бащата на четири деца признава, че вече отново е щастлив, да може да гледа на живо любимия си Арсенал, облечен в цветовете на тима.