Лил и Лион завършиха наравно 1:1 в последния мач от шестия кръг на Лига 1. Този резултат в дербито остави Лил в средата на таблицата, и позволи на Марсилия да се откъсне на върха в класирането, на четири точки пред Лион.

Лил поведе още в седмата минута на двубоя, когато Нолан Ру се разписа за кеф на феновете на „Метропол“. Ру бе на точното място във вратарското поле, за да оползотвори една бърза атака отдясно, и техничното подаване на Райън Мендес. Домакините като цяло доминираха, дори и през второто полувреме, и чак в неговия край леко отпускане позволи на Лион за изравни.

Обичайният голмайстор на гостите Лисандро Лопес отново не разочарова, и в 80-та минута възстанови равенството. Златната смяна за Реми Гард се оказа Лусиано Монзон, който асистира за попадението на Лопес.

Лил продължава да изпитва сериозни мъки този сезон, след успехите през миналия, и от четири мача не може да запише победа в Лига 1. Лион пък все още няма поражение този сезон във френския елит.