Бенфика завърши 2:2 със силния отбор на Академика Коимбра в мач от 4-ия кръг на португалската Суперлига и изостана на 2 точки от лидера Порто. След убедителната си победа с 4:0 над Бейра Мар в събота, драконите имат 10 точки, следвани от Бенфика с 8, Брага със 7 и Пакош де Ферейра с 6.

Срещата беше оцветена с три дузпи, като две от тях бяха за домакините от Коимбра. Те на два пъти повеждаха в резултата чрез Салим Сисе в 26-ата минута и чрез Уилсон Едуардо в 69-ата, но Оскар Кардосо изравни малко след началото на второто полувреме за 1:1, пак от наказателен удар. За Кардосо това е трето попадение от началото на сезона, а освен това домакините бяха санкционирани и с червения картон на защитника Родриго Гало.

Пет минути преди края на срещата резервата Родриго Лима изравни за Бенфика, а Академика записва четвърто поредно равенство през този сезон.