Черноморец и Община Бургас дадоха начало на втория междуучилищен турнир по футбол
Черноморец и Община Бургас дадоха начало на втория междуучилищен турнир по футбол

Днес се състоя пресконференция, с която беше официално открито второто издание на междуучилищния турнир по футбол в Бургас. За втора поредна година спортното мероприятие се организира от ПСФК „Черноморец-Бургас“ и Община Бургас, със съдействието на Регионалния инспекторат по образование. На брифинга присъстваха заместник кмета на Бургас инж. Костадин Марков, който отправи приветствие и пожела успех на мероприятието. Освен него, в залата бяха Веселина Деведжиева – директор спорт към общината, Пламен Крумов, който е двигателят зад турнира, експертите към регионалния инспекторат по образованието Павлина Алексиева и Николай Станков, както и Георги Видолов – шеф на съдийската комисия към БФС. На срещата присъстваха и представители на училищата участници в тазгодишния турнир.

Второто издание на турнира ще включва две възрасти деца. Освен традиционния набор 2001, от тази година ще участват и 2002. 20 училища и на 500 деца от града ще се включат в битката за първото място. Миналата година шампиони станаха децата от ОУ „Антон Страшимиров. Тази година надпреварата ще бъде още по интересна, тъй като ще се води на два фронта, с две възрасти, от които ще бъдат излъчени два шампиона.

Следващата седмица ще се състои втора среща между организаторите и представители на участниците, на която ще бъдат определени групите и датите на самите мачове.