Моуриньо: Балотели е забавно хлапе, ако не се промени при Манчини, никога няма да успее
Моуриньо: Балотели е забавно хлапе, ако не се промени при Манчини, никога няма да успее

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо се върна към дните си като наставник на Интер, и говори с умиление за Марио Балотели, и определи младия футболист като „забавно хлапе“.

Португалецът често спореше с опърничавия Балотели в Милано, недоволен от изявите на Марио извън терена. Моуриньо обаче бе категоричен, че не е имало скандали между двамата.

„Мога да напиша книга от 200 страници за двете ми години в Интер с Марио. Но в никакъв случай няма да е драматична книга, по-скоро комедийна, защото той е едно много, много забавно хлапе,“ обясни Жозе в откровения за CNN.

Моуриньо добави, че мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини се е оказал перфектният ментор за младия нападател, и продължителните му взаимоотношения с Балотели му позволяват да извлича най-доброто от играча.

Присъдата на Жозе бе ясна – ако Балотели се провали и под ръководството на Манчини, надали някога изобщо ще успее да развие потенциала си.

„Манчини е първият му треньор като професионалист. Със сигурност това, което аз чувствам към Марио, е още по-силно при него. Марио бе на 18 при Манчини в Интер, и на 20 при мен. Сега е на 22, така че е нормално да узрява и да развива таланта си,“ обстоятелствено коментира Моуриньо.

„В момента не поддържам никакви контакти с Марио, но се надявам да успее да достигне своя връх. Надявам се, и Роберто го познава отлично, говори на неговия език, познава го от дете, така че ако не успее с него, ще му е трудно да успее с някой друг. Но се надявам да стане, защото наистина е голям талант,“ завърши Жозе Моуриньо по темата Балотели.