Левски може да играе 18 месеца на Националния стадион Sofia Photo Agency
Левски може да играе 18 месеца на Националния стадион

Отборът на Левски може да се премести на Националния стадион в най-близко бъдеще. Причина за това е предстоящият мащабен строеж на ново съоръжение на „Герена“. Вчера Иво Тонев загатна, че подобно начинание е на път да стартира на „Георги Аспарухов“.

Построяването на чисто нов стадион ще накара „сините“ да домакинстват на „Васил Левски“. Според запознати на Левски ще са му нужни около година и половина, за да стегне сериозна част от новия си стадион. Идеята е през май 2014 година, когато Левски ще е на 100 години, централните сектори А и В да бъдат готови и стадионът да се използва пълноценно, макар и не напълно завършен.

През годините Левски и друг път е играл своите домакински срещи на „Васил Левски“. Любопитно е, че доста от привържениците на тима, смятат че Националният стадион е по-удобен за посещение, тъй като е в центъра на София, още повече, че там вече има и спирка на столичното метро.