Тампере изхвърли Левски от турнира за Купата на CEV
Тампере изхвърли Левски от турнира за Купата на CEV

Отборът на Тампере изхвърли Левски Волей от турнира за Купата на CEV. Финландският тим се наложи категорично над българите с 3:0 гейма и след златен гейм продължава напред в надпреварата.

Първият мач от 1/16-финалите, който се игра в София, завърши с успех за Левски Волей с 3:1.

Домакините се наложиха с категоричен резултат след 25:15, 25,:17 и 25:14 в отделните части и златен гейм – 15:5, отново за състава на Тампере.

Срещата-реванш Иску Волей Тампере - Левски Волей започна с точка на българските волейболисти, след като Василий Петров направи единичен блок. Последваха обаче четири точки за домакините, които доминираха през първия гейм и логично го спечелиха с 25:15.

В началото на втората част Иван Дамянов смени Жани Желязков, отново българските волейболисти поведоха с 3:2 и 4:3, водеха и с 8:6 при първото техническо прекъсване, но след това на площадката имаше само един отбор - финландският, който спечели и втория гейм.

В третия гейм отново българските волейболисти поведоха с 1:0, но последваха пет бързи точки зи финландците и "сценарият" се повтори" - 3:0 за Иску Волей Тампере и съгласно регламента трябваше да се играе "златен гейм".

Златният гейм също не направи изключение - българските волейболисти поведоха с 2:1 и 3:2, след което финландците доминираха и се стигна до логичното 15:5 в "златния гейм" и краен успех в двата мача.

подкрепя българския спорт