Севиля и Леванте завършиха 0:0 в късния неделен мач от Примера дивисион. И двата отбора не си направиха услуга с ремито, като Леванте пропусна да се нареди сред първите четири, а Севиля не успя да продължи хубавата си серия от домакински победи. До момента андалусци са губили на „Санчес Писхуан“ в първенството единствено от лидера Барселона. Леванте също приключи своята поредица от четири победи в Примера.
Двубоят премина предимно в единоборства, без много голови ситуации, и пред двете врати. Въпреки че Севиля владееше повече топката, не успяваше да осъществи някакъв масиран натиск. През първото полувреме най-отличителните моменти бяха неприятни - в 23-та минута Хуанфран загуби съзнание след тежък удар с топка в главата, а в края на полувремето скулата на Фернандо Наваро бе разбита, и дълго време му се оказваше лекарска помощ край тъча.
Второто полувреме също бе лишено от много емоции, като и двата отбора много добре затваряха пространствата на съперника, но внимаваха повече за това, отколкото да се стараеха да измислят нещо в нападение. Най-често домакините опитваха удари от дистанция, а статичните положения бяха най-опасните ситуации за гол.
И двата отбора обаче се оттеглиха с нулево реми от невзрачния мач, като за Леванте това е втори двубой без отбелязан гол, след като тимът изненадващо загуби и за Купата на краля през седмицата.

