Младежкият национален отбор на България до 21 години изпусна да спечели контролната среща срещу връстниците си от Македония и трябваше да се задоволи с равенство 1:1. Това беше първи мач за новата селекция на треньора Михаил Мадански, която включва основно момчета от наборите 1992 и 1993. Досега Мадански събра отбора на два пъти за двустранни игри и неофициални проверки.

Въпреки че съставът все още се изгражда, България имаше пълно превъзходство в срещата. Атака на Радослав Кирилов премина през Илиян Капитанов, който центрира от фланга прострелно, а Рашковски от гостите си отбеляза автогол в 30-ата минута.

В 62-ата минута Стойчевски изравни за македонската селекция, след като наказа изключително груба грешка на вратаря Димитър Илиев, който на почивката замени Китанов. До края нашите отново натиснаха, а най-чистото положение в мача пропиля Живко Петков. Радослав Кирилов стреля от 10 метра, топката срещна сглобката на гредите, но при добавката от три метра Петков улучи тялото на вратаря.

България (U21)– Македония (U21) 1:1

Голмайстори: 1:0 Стефан Ашковски (31-авт.), 1:1 Стоян Стойчевски (62)

Благоевград, стадион „Христо Ботев”

Главен съдия: Александър Костадинов

Асистенти: Иван Вълчев и Крум Стоилов

Четвърти съдия: Стефан Апостолов

Жълти картони: Александър Колев (45), Антон Недялков (47)

Съставът на България:

1. Георги Китанов (56 – 12. Димитър Илиев), 3. Антон Недялков (89 – 17. Мартин Василев), 5. Георги Терзиев – капитан, 2. Ангел Грънчов, 14. Иван Горанов, 9. Радослав Кирилов (78 – 19. Мартин Райнов), 6. Симеон Славчев, 8. Ивайлов Чочев (85 – 18. Серафим Михайлов), 7. Александър Колев (46 – 13. Емануил Манев), 10. Тодор Неделев (69 – 20. Ерик Почански), 11. Илиян Капитанов (46 -15. Живко Петков)