Черноморец Бургас разби с 5:0 като домакин Спартак Плевен в мача реванш от 1/16-финалите за Купата на България. „Акулите“ се класираха за следващата фаза на турнира с общ резултат от 9:0.

Първата опасност в срещата бе в 22-та минута, когато Венелин Филипов центрира в наказателното поле на Спартак, където Лъчезар Балтанов засече топката с глава, но Васил Тодоров спаси.

Няколко секунди по-късно Филипов стреля, но топката рикошира в крака на защитника на Спартак Плевен Милен Тодоров и срещна напречната греда.

Черноморец поведе в резултата в 23-та минута, когато Милчо Ангелов вкара своя дебютен гол в официален мач за „акулите“, след като от 13 метра прати топката във вратата на Васил Тодоров.

СНИМКИ: Черноморец разби Спартак Плевен и се класира за осминафиналите

Черноморец удвои своята преднина в 31-та минута, когато Яник Боли се разписа с далечен шут по земя.

Само седем минути по-късно в 38-та Румен Трифонов покачи резултата на 3:0 след удар от 25 метра.

В началото на второто полувреме Спартак Плевен можеше да отбележи почетен гол в 53-та минута, когато Владислав Василев стреля, но Янко Георгиев спаси без проблеми.

Черноморец поведе с 4:0 в 65-та минута, когато Венелин Филипов центрира в наказателното поле на Спартак Плевен, където Милчо Ангелов засече топката и я прати във вратата на Васил Тодоров.

В 87-та минута вратарят на Спартак Плевен Тодоров изби лошо топката и това позволи на Педро Мендеш да вкара за 5:0.

По този начин Черноморец се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България. Жребият е в понеделник от 12 часа.

Черноморец: 43. Янко Георгиев, 5 Николай Николов, 8 Румен Трифонов, 14 Милчо Ангелов, 18 Орелиен Лола, 19. Станислав Дрянов, 20. Яни Пехливанов, 25. Пламен Димов, 30. Лъчезар Балтанов (92. Гаел Нлундулу - 75'), 44. Венелин Филипов (11. Даниел Младенов - 67'), 94. Яник Боли (22. Цветомир Цонков – 67').

Спартак Плевен: 1. Васил Тодоров, 77. Ивайло Дангуров (14. Станислав Иванов 80'), 25. Кристиан Григоров, 21. Милен Тодоров, 19. Тони Паликрушев, 6. Любомир Тодоров (13. Станислав Краев - 75'), 8. Цветан Петров, 18. Янислав Иванов, 9. Владислав Василев (24. Десислав Русев - 64'), 15. Тихомир Тодоров, 11. Любомир Иванов.