Залата по художествена гимнастика на "Велбъжд" се оказа тясна да събере приятелите на спорта и клуба в Кюстендил. Момичетата показаха оригинални танци  и демонстрираха артистичност пред родители и гости.

Президентът на клуба Блага Шишкова поздрави всички, като пожела Весела Коледа и успешна Нова 2013 година. Тя благодари и на създателката на школата по художествена гимнастика в града Райна Афионлиева, която също уважи тържеството на децата.

Подаръци имаше за всички възпитанички на "Велбъжд". Отличени бяха Спортист №1 на клуба за 2012 година Андреа Карамфилова и състезателките класирали се до 8 място на републиканските първенства или донесли точки за клуба.

Андреа Карамфилова има златен медал на без уред и сребърен на въже от Държавното първенство "А" категория, при девойките младша възраст. Денислава Шишкова е 7- ма в многобоя и с 6- то място на топка от ДП при девойките младша възраст, "Б" категория. Надя Страхилова се класира 8- ма на топка на ДП при девойките старша възраст, "Б" категория.

Мелани Кръстева при жените, Ралица Йорданова при девойките старша възраст и Вая Драганова при децата донесоха точки за "Велбъжд", с доброто си класиране в индивидуалните първенства.

23 момичета получиха награди, заради приноса си в отборните класирания и ансамбловите съчетания. Това са: Десислава Илиева, Елена Близнакова, Мирослава Александрова, Йоанна Кадийска, Ивана Карамфилова, Соня Владимирова, Елена Добринова, Андреа Валентинова, Надежда Георгиева, Валерия Кадийска, Гергана Котларска, Илиана Гаминчева, Маринела Боянова, Калина Божилова, Александрина Станкова, Василена Тодорова, Антония Вучкова, Симона Стоилова, Рафиела Николова, Михаела Георгиева, Ваяна Тихомирова, Снежана Митова и Леонор Божанова.