Виланова ще съветва асистентите си по време на Ел Класико БГНЕС
Виланова ще съветва асистентите си по време на Ел Класико

Старши треньорът на Барселона Тито Виланова ще има директна връзка със своите асистенти по време на предстоящото дерби с Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“ от полуфиналите за Купата на Краля.

Виланова продължава лечението си в Ню Йорк и няма да може да води каталунците на „Бернабеу“. В края на декември той претърпя поредна операция след възобновяване на раковото заболяване. Наставникът се подлага на лъчетерапия и химиотерапия.

Тито ще държи директна връзка с един от помощниците си, който ще предоставя информацията на Жорди Роура, който е първи асистент и води Барселона при отсъствието на Виланова.

Очаква се Тито Виланова да се завърне в Барселона в края на седмицата, ако първият етап от лъчетерапията и химиотерапията премине добре.