ITF се поправи – България приема Естония за Купа Дейвис
ITF се поправи – България приема Естония за Купа Дейвис

Международната федерация по тенис ITF поправи грешката си и обяви, че в крайна сметка България ще бъде домакин на Естония в плейофа за оставане във ІІ група на Евро-африканската зона в турнира за Купа Дейвис. Преди часове централата публикува, че срещите ще бъдат в Талин от 5 до 7 април, но последно стана ясно, че България ще бъде домакин.

Самият български национален отбор с капитан бащата на Григор Димитров - Димитър Господинов, предпочиташе да играе с естонците не в зала, както щеше да бъде в Талин, а на клей настилка, както се очаква да бъде у нас.

Двата отбора загубиха срещите си от първия кръг в групата - нашите отстъпиха с 2:3 победи пред Финландия в зала "София", а естонците загубиха със същия резултат от Ирландия в Дъблин. През 1997 година България победи Естония с 3:0 победи за Купа Дейвис на на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив.