Вратар от школата на Арсенал е на проби в Етър 1924, съобщиха от клуба, цитиран от DarikNews.bg. Йълмаз Аксой е роден в Лондон на 13 октомври 1993 г. и към него според английските медии през май 2009 г. интерес е проявявал Челси.
Тогава високият цели 193 сантиметра страж влиза в приятелски мач на стадион „Емирейтс", като резерва на титуляра на „топчиите" Лука Чембърс и прави няколко отлични спасявания. От Челси веднага оферират, но шефът на Академията на Арсенал Лайъм Брейди побързал да предложи на вратаря нов договор с по-добри условия и го задържал. По онова време Аксой е викан и в юношеския отбор на Турция до 16 години.
В свое обширно интервю пред сайта www.yetenekliturkfutbolcu.de.tl, вратарят разказва, че за изявите си в мачовете при юношите на лондонския гранд е получавал похвали лично от мениджъра Арсен Венгер.
Той обяснява, че заради голямата конкуренция в Арсенал и воден от желанието си да играе редовно е решил да дойде в Етър. Неговото бъдеще тепърва ще се решава, тъй като на този етап още няма подписан договор с „виолетовите".
На 6 и 8 февруари воденият от старши треньора Сердар Даят отбор ще играе контроли с литовски тим и с последния в Румъния Глория Бистрица. Полетът за България е насрочен за 9 февруари, след което е предвиден нов лагер, този път в Дряново.