Актьорът Кирил Ефремов и Божидар Искренов в благотворителен турнир
Актьорът Кирил Ефремов и Божидар Искренов в благотворителен турнир

Синът на един от водещите футболисти в турнирите, организирани от Българска лига за футзал /БФЛЗ/ и Аматьорска мини футболна лига /АМФЛ/ се нуждае от спешна помощ. 4-годишният Сашо, наследник на служителят на CДВР Георги Шаламанов, се нуждае от спешна, животоспасяваща операция в чужбина за премахване на туморно образувание в главата.

Операцията може да се осъществи в немска клиника, но сумата, която трябва да се събере, е непосилна за семейството на Шаламанов. С помощта на колеги и приятели утре, събота, 23 март, от 08.00ч. до 13.00ч. се организира футболен турнир, с цел благотворително набиране на средства за лечението. Към момента 20 отбора са заявили участието си в турнира. Сред тях са отбори на БНТ, вестник Телеграф и районните управления на СДВР. Благородната кауза ще подкрепят и бивши национали на “Левски”, сред които Димитър Иванков, Мариян Христов и Божидар Искренов-Гибона, както и актьорът от “Под прикритие” Кирил Ефремов.

Всички желаещи да се запишат и да играят благотворително могат да се включат, като заявят участие на телефон : 0888841486 (Светослав Кючуков).

Турнирът ще се проведе утре, 23 март на на спортен комплекс "Грийн спорт", намиращ се в ПЖИ "Транспортен колеж" с адрес гр.София, ул."Професор Цветан Лазаров"2 с цел благотворителност и набиране на средства за лечението. Ръководството на БФЛЗ и АМФЛ организира събирането на средства чрез дарителски кутии, които ще бъдат поставени на всички терени в страната, където се провеждат мачове от различните лиги.

Открита е и банкова сметка: BG97FINV91501003966228 (титуляр: Георги Шаламанов).

За повече информация:

Светослав Кючуков

0888841486