Бъки спечели Купата на България по хандбал при жените
Бъки спечели Купата на България по хандбал при жените

Отборът на Бъки Габрово победи досегашния носител на Купата по хандбал при жените Етър Велико Търново и триумфира с трофея за 2013 година, съобщава topnovini.bg. Габровки спечелиха финала с 24:20.

В малкия финал "Васил Левски" се наложи над Шумен 98 с 28:26 и спечели бронзовите медали от надпреварата, която се проведе в шуменската зала "Плиска".

Бъки изигра по-добре финалния мач, допусна по-малко грешки и заслужено спечели Купата. Мачът започна с лека преднина на отбора на Бъки, който допусна изравняване при 3:3, но след това поведе с три гола 7:4. Ново равенство се получи в 21-ата минута, когато от 6:8 Етър стигна до 8:8. В минутите до края на полувремето тимът на Бъки отново бе по-добър в атаките си и поведе с 12:9 след първите 30 минути.

Авансът на Бъки от два-три гола се задържа и в началото на втората част. В 10-ата минута на второто полувреме "бъкитата" вече водеха със 17:12. Тази разлика в головете се оказа непосилна за стопяване от страна на Етър. Великотърновки не успяха да намерят път към гола и закономерно загубиха мача.

Зоя Стефанова бе най-резултатна за Етър в този мач с 8 гола. За Бъки по 7 попадения отбелязаха Ковачева и Малчева.

Купите и медалите на отборите бяха връчени от президента на БФХ Росица Бакърджиева и председателя на ПК по "Младежки дейности и спорт" към Общински съвет Шумен Стоян Весков.