Поставеният под номер 3 на тенис турнира в Монте Карло Рафаел Надал постигна категорична победа във втория кръг срещу австралиеца Маринко Матошевич с 6:1, 6:2 след 62 минути игра. Испанецът, който има осем поредни трофея от изданието, регистрира 43-ия си успех в надпреварата.

Поставеният под номер 3 Надал ще се изправи в следващата фаза срещу 16-ия в схемата Филип Колшрайбер (Германия).

Надал започна много силно мача и поведе с 4:0. След само 24 минути игра бившият номер 1 в света взе първия сет, след като за трети път взе подаването на съперника си - 6:1.

В началото на втория сет Матошевич реализира пробив за 1:0, а след това поведе с 2:0 гейма. Последва отговорът на Надал, който осъществи три пробива и с шест поредно спечелени гейма стигна до победата.