Световният номер 2 Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай, след като победи Гаел Монфис с 6-7(4), 6-3, 6-4 в мач, продължил повече от два часа.

Атрактивният французин, който постоянно е преследван от контузии, победи Роджър Федерер в миналия кръг на турнира, а днес бе близо до постигането на нова изненада. Джокович и Монфис си размениха по два пробива в първия сет, преди бившият номер 7 в света да вземе тайбрека със 7-4.

Ноле отговори по типичния си начин и бързо взе втората част, за да изравни резултата, а в решаващия трети сет успя да постигне пробив в седмия гейм, за да затвори мача след 2 часа и 23 минути.

По този начин сърбинът постигна 60-та си победа от началото на годината, а за място на финала ще спори с Жо-Вилфред Цонга, срещу когото има 10 победи и 5 загуби до момента. /БГНЕС