Левски победи Берое със 113:77 за начало на сезона в Теси Национална Баскетболна Лига.

В интересен за гледане мач, с доста ефектни отигравания, "сините" нямаха особени проблеми срещу младия състав на старозагорци, но въпреки това до край играха сериозно. Двата отбора удовлетвориха и зрителския интерес с вкараните точно 190 точки.

СНИМКИ: Левски и Берое си вкараха почти 200 точки за начало на сезона

източник: Sportsimages.bg

Берое, който събра очите на хората с новите си екипи, които представи само преди броени дни, изненада и в игра, като хвърли в боя няколко тийнейджъри на 16-18 години. Треньорският щаб на старозагорци не използва Тихомир Желев - един от най-опитните в състава, заради леки болки в адукторите, и по-скоро като предпазна мярка.

Левски бе без плеймейкъра Лайнъл Чалмърс, който получи почивка след първия мач в Балканската лига през седмицата. Неговото отсъствие обаче не се отрази особено, и игрови минути получиха и младите таланти на "сините", също както връстниците им от Берое.

Христо Захариев бе направо неудържим, като приключи мача с 22 точки, пет асистенции, нито една грешка и цели 8 откраднати топки! Най-резултатен за Левски бе Павел Иванов с 24 точки, включително четири тройки. Отличен мач направи и Джордже Мичич с 15 точки и 10 асистенции.

За Берое Деян Карамфилов записа 18 точки, толкова, плюс осем борби добави и Доминик Фъргюсън. Мартин Раднев вкара още 17 точки.

Левски регистрира страхотни 35 асистенции, и имаше повече от добър процент на стрелба. Берое пък с 23 грешки на сметката си показа, че ще има още да се учи в хода на сезона, но все пак си тръгна от София със солидните 77 точки, вкарани в коша на Левски.