Атлетик Билбао се наложи с 2:0 над Виляреал в последния мач от девети кръг на Примера дивисион.

"Жълтата подводница" стартира без загуба в първите си шест срещи от първенството, но допусна две поражения в последните три, които го отдалечиха от челната тройка.

Билбао от своя страна продължава да играе силно като домакин, и все още няма поражение на свой терен този сезон.

Две груби грешки в защита, в рамките само на две минути, костваха точките на Виляреал.

Микел Рико откри в 33-та минута, а в 35-та Ариц Адурис направи 2:0. Андони Ирайола бе в основата и на двете попадения, и бе най-добрият на терена за Атлетик в двубоя.

Виляреал игра цяло полувреме с човек по-малко, след червения картон на Бруно, изпросен след два жълти, точно преди почивката.

С 10 души, и срещу организиран и солиден тим като Атлетик, Виляреал нямаше шанс да сътвори обрат, и си тръгна с празни ръце от "Сан Мамес".

Виляреал остава четвърти, със 17 точки, но Хетафе и Билбао вече му дишат във врата, със своите 16.