Атлетик Билбао взе важна победа над Хетафе, с 1:0 като гост, в последния мач от 10-я кръг на Примера дивисион.

Двубоят бе пряк сблъсък за петото място в класирането, и с трите точки, Атлетик измести Хетафе от него, и е само на точка от Виляреал, и на три от третия в класирането Реал Мадрид.

Аймерик Лапорте реализира безценното попадение за Билбао още в осмата минута, и въпреки невероятният натиск на Хетафе през второто полувреме, резултатът се запази.

Диего Кастро пропусна дузпа в 44-та минута, и не успя поне да изравни за мадридския тим. Гостите пък направиха принудителна смяна на вратаря си, след като титулярът Ираисос се контузи, и се наложи появата на Яго.

Атлетик също имаше претенции за дузпа, в 62-та минута, за нарушение срещу Сусаета, но такава не бе отсъдена.

В последния половин час Хетафе тотално окупира полето на "баските", но не промени резултата, и допусна първата си домакинска загуба в Примера дивисион този сезон.

За Атлетико това бе втори успех извън Билбао.