Световният номер 1 в тениса Рафаел Надал започна по категоричен начин участието си във Финалите на Световния тур, като разби сънародника си Давид Ферер с 6:3, 6:2.

По този начин Рафа взе реванш за загубата от своя добър приятел във финала на турнира в Париж само три дни по-рано.

Роденият в Манакор играч показа почти безукорен тенис и допусна много малко неточности на корта, за да може Ферер да се надява на някакъв шанс. С победата Надал се изравни със Станислас Вавринка на върха в група А и сега се нуждае от само още една победа, за да приключи 2013 година на върха в световната ранглиста.

Ферер не успя да окаже каквата и да е съпротива във втория сет на мача, като дори изоставше с 0:5 гейма, но все пак защити честта си като реализира единствения си пробив в сервиса на Надал.

По-късно тази вечер е големият сблъсък в група B между Новак Джокович и Роджър Федерер.