Реал Сосиедад постигна важна победа при визитата си на Еспаньол в късния мач от днешната програма на испанската Примера дивисион. „Баските“ се наложиха с 2:1, а победният гол за гостите дойде в 88-ата минута и бе дело на футболист на домакините.

Еспаньол откри резултата в мача в 31-ата минута след страхотна атака отляво. Джон Кордоба бе изведен по отличен начин, напредна добре и с техничен удар по диагонала даде преднина на своите.

Антони Гриезман изравни за Реал Сосиедад в 69-ата минута, повеждайки своите към пълен обрат. Той дойде само две минути преди края, но важна роля за успеха на „баските“ изигра и Кристиан Стуани. Уругвайският нападател си реализира нелеп автогол, опитвайки се да изчисти центрираната отляво топка. Футболистът на Еспаньол не уцели добре коженото кълбо, което след рикошет в напречната греда спря в мрежата на домакините.

Така Реал Сосиедад се доближи на три точки от Атлетик Билбао и заема 6-ото място във временното класиране. Еспаньол пък е девети.