Атлетик Билбао не успя да вземе три точки при гостуването си на Севиля и завърши 1:1 в среща от 16-я кръг на Примера дивисион.

По този начин "баските" пропуснаха да скъсят разликата с третия Реал Мадрид, който също загуби точки в този кръг. Със своите 30, Билбао е четвърти, а Севиля се изкачи до седма позиция с 23 точки.

И двата гола в мача падната в самото начало. В четвъртата минута Алберто Морено с глава засече центриране на Карлос Бака, но в шестата минута Сусаета изравни, след като Бето изчисти лошо удар на Токеро.

Атлетик Билбао доминираше, и имаше доста възможности след хубави атаки, и дори пропусна дузпа в края на първото полувреме. Бака игра с глава и Ундиано Майенко не се поколеба да посочи бялата точка, но Сусаета не успя да реализира.

Иван Ракитич бе най-солидното оръжие на Севиля, но с изключение на гола, домакините имаха само още един в очертанията на вратата.