Монако бе близо до голяма излагация в турнира за Купата на Франция. Милиардерите победиха много трудно последния в класирането на трета френска лига Ван с 3:2 като гости и по този начин се класираха за 1/16-финалите на надпреварата.

Домакините изненадващо повеждаха на два пъти през първото полувреме чрез Хендрик Сакен и Яник Агемон като и в двата пъти Монако изравняваше чрез Радамел Фалкао и Джеймс Родригес.

Вторият в Лига 1 все пак стигна до победата в 86-та минута след попадение на влезлия като резерва Яник Ферейра Караско.

Вижте ВИДЕО от мача ТУК!

Олимпик Марсилия също много трудно продължи напред след успех с 2:0 над Реймс, дошъл след продължения. Редовното време завърши 0:0, но Андре-Пиер Жиняк с голове в 94-та минута и 115-та минути донесе успеха за своя тим.

В друг мач от турнира, Сете отстрани Каркефу с 2:0.