Берое разгроми с 5:1 третодивизионния в контролна среща, която се игра на изкуственото игрище на комплекс „Берое”. Проверката се състоя, въпреки обилния снеговалеж в Стара Загора. По два гола за Берое отбелязаха Мартин Райнов и Георги Андонов, а едно попадение добави Самир Аясс, докато за Верея се разписа Христо Габаров.

В мача за Берое отново не взеха участие Пламен Крумов и Венцислав Христов.

Новото попълнение на Берое Станислав Костов и Костадин Стоянов също не играха в проверката.

За сметка на това треньорският щаб на Берое даде възможност за изява на бразилеца Матеус да Силва Сантос Борели, който от няколко дни се подготвя с отбора.

В контролата взеха участие Благой Макенджиев и Игор Джоман, които пропуснаха проверката срещу Ботев Гълъбово заради контузии.

СНИМКИ: Берое разгроми аматьори в снежна приказка

източник: beroe.bg

Футболистите на Верея явно успяха да се приспособят по-бързо към условията на терена и поведоха в резултата в 9-та минута, когато Александър Александров подаде към Христо Габаров, който нахлу в наказателното поле на Берое и прати топката във вратата на Макенджив.

Берое изравни резултата в 21-та минута, когато след многоходова атака Николай Чипев центрира в наказателното поле на Верея, където Стефан Спировски пропусна за Самир Аясс, който с удар от точката за дузпа прати топката във вратата на Мирослав Григоров.

Берое успя да обърне развоя на мача в 26-та минута, когато Николай Чипев центрира в наказателното поле на Верея, където Георги Динков стреля с глава, но Григоров успя да спаси, след което обаче топката попада в краката на Мартин Райнов, който от непосредствена близост вкара за 2:1.

Три минути по-късно Мартин Райнов пусна перфектен извеждащ пас към Самир Аясс, който излезе сам срещу Григоров, но вратарят на Верея успя да отрази удара на футболиста на Берое.

Берое вкара трети гол в 35-та минута, когато след многоходова атака топката стигна до Георги Андонов, а той не пропусна да се разпише и да направи резултата 3:1.

Берое започна силно и второто полувреме. В 50-та минута Атанас Зехиров получи топката на дъгата на наказателното поле на Верея, след което подаде към Георги Андонов, който с прехвърлящ удар направи резултата 4:1.

Берое вкара пети гол в 78-та минута, когато Самир Аясс отне топката пред наказталеното поле на Верея, след което финтира бранител, навлезе в наказателното поле и подаде към Мартин Райнов, който бе оставен непокрит сам срещу Асен Желев и отбеляза за 5:1, като по този начин оформи крайния резултат в срещата.

Верея можеше да направи по-почетна загубата си в 85-та минута, но след удар на Дончо Атанасов топката премина на сантиметри в страни от вратата на Михаил Михайлов.

Берое бе близо до това да реализира шести гол в 88-та минута, когато след двойно подаване между Атанас Зехиров и Самир Аясс, последният излезе сам срещу вратаря на Верея Асен Желев и стреля, но на сантиметри в страни от вратата му.

Берое: 22. Благой Макенджиев (57’ – 1. Михаил Михайлов ) - 4. Матеус (46’ – 2. Илия Мунин), 5. Борислав Стойчев (46’ – 3. Владимир Зафиров), 14. Игнат Дишлиев (46’ – 5. Иво Иванов), 15. Георги Динков (57’ – 28. Веселин Пенев) - 16. Самир Аясс, 92. Стефан Спировски (57’ – 27. Игор Джоман) - 19. Мартин Райнов, 91. Николай Чипев (57’ – 70. Георги Костадинов), 18. Атанас Зехиров - 7. Георги Андонов (53' - 21. Елиаш Алвеш да Силва).

Верея започна със следния състав: Мирослав Григоров, Атанас Любенов, Милен Митев, Цветан Радев, Тодор Динчев, Якуб Идризов, Христо Габаров, Бирсент Карагарен, Михаил Михайлов, Стелиян Евтимов, Александър Ангелов.