Футболистите на Левски прекъснаха над 300-минутната си голова суша и победиха с 4:0 Беласица в среща от 20-ия кръг на А група.

Три от четирите попадения на стадион Георги Аспарухов бяха дело на остро критикуваните напоследък трима бразилци Жеан Карлос, Зе Соарес и Жоазиньо.

Още в седмата минута наблюдаваният от представител на Нюкасъл Николай Димитров вкара за шампионите с удар от движение от десетина метра, дошъл след отлично центриране на Зе Соарес.

Пропусналият решителна дузпа срещу Литекс Жеан Карлос удвои в 25-ата минута, след като бе изведен от Мариан Огнянов и с красив прехвърлящ удар прехвърли вратаря на петричани Христо Бахтерлиев.

В 39-ата Веселин Минев открадна топката в центъра на терена, подаде надясно към Зе Соарес, крилото напредна и вкара първия си гол със синия екип, правейки резултата 3:0.

При единственото красиво отиграване след почивката третият новопривлечен бразилец - Жоазиньо изскочи отникъде и засече в мрежата излизащ в аут изстрел на Дарко Тасевски, правейки резултата 4:0.

През второто полувреме играта бе постоянно накъсвана от влизания на медицинските екипи на терена, като смислен футбол почти не се игра.

В последните минути националът Живко Миланов получи контузия в глезена и най-вероятно ще отпадне от състава на България за контролата с Финландия в сряда.

Неприятен инцидент с футболиста на Беласица Клодиан Семина държа под напрежение футболистите и зрителите на Герена цели десетина минути.

В 73-ата минута албанският младежки национал внезапно се строполи на терена, като медицински екипа и на двата отбора се втурнаха към него, докато Игор Томашич му оказваше първа помощ.
След компетентната намеса на лекарите на двата тима и Семина бе изнесен на носилка от терена.

След оказани десетминутни медицински грижи край терена, футболистът на петричани се изправи на крака и под аплодисментите на целия стадион се прибра в съблекалнята на гостите.

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 4. Томашич, 5. Рабех, 14. Минев, 8. Сърмов, 22. Тасевски, 16. Огнянов (65 – 27. Кръстовчев), 11. Зе Соарес, 9. Жеан Карлос (71 - 10. Жоазиньо), 24. Н. Димитров

Беласица: 21. Бахтерлиев, 8. Маркес, 14. Николов, 3. Трифонов, 25. Семина (75 – 20. Велинов), 29. Виля, 5. Диано, 37. Орловски (46 – 9. Кабранов), 23. Господинов, 10. Бето, 15. Стояновски (89 – 12. Карачоров)