Реал Мадрид в най-лошата си серия от пет години насам Gulliver/Getty Images
Реал Мадрид в най-лошата си серия от пет години насам

Реал Мадрид загуби от Севиля в сряда вечерта и това беше втора поредна загуба за тима след поражението от Барселона у дома през изминалия уикенд.

Странно или не, но тези две поражения вече са най-лошата серия за "белите" за последните пет години насам.

Те не бяха записвали две загуби поред в първенството от края на сезон 2008/2009. Тогава мадридчани поставиха антирекорд и паднаха в последните си пет мача от шампионата.

Заради тази невиждана от пет години насам негативна серия, момчетата на Карло Анчелоти се смъкнаха от лидерската позиция чак на третата.

Въпреки това, те запазват огромни шансове за титлата. Мадридчани изостават само на три точки от лидера Атлетико Мадрид и на две от големия си съперник Барселона.

Край на негативната серия може да бъде сложен още през уикенда. Тогава "белите" срещат градския съперник Райо Валекано на "Сантяго Бернабеу".