На днешната дата преди 25 години се случи едно от най-тежките събития в британския футбол. На 15 април 1989 г. на стадион "Хилзбъро" в Шефилд по време на футболната среща между Ливърпул и Нотингам Форест загиват 96 души (фенове на Ливърпул), въпреки че за времето си стадионът е нареждан сред най-добрите в Англия. Срещата е от 1/2-финалната фаза в турнира за Купата на Англия.

В 15:00 часа следобед започва двубоя между двата тима, а стотици фенове все още са пред вратите на стадиона.

Полицията решава да отвори изход С. Когато това става, огромна тълпа нахлува в стадиона и се насочва към централно разположените сектори 3 и 4.

Феновете най-отпред са притиснати към 4-метровата ограда, но освен тях никой друг не забелязва какво се случва. Между отделните сектори е имало здрави стоманени прегради за предпазване от хулигански прояви.

В 15:06 съдията спира мача, след като хората панически започват да прескачат оградите и да нахлуват на игрището. Единственият изход е към игрището. Малка част от оградата рухва и през пролуката се излива поток от задъхващи се хора, ранени и мъртви, докато други продължават да прескачат оградите.

Полицията и Бърза помощ не смогват да помогнат на ранените. Въпреки това голяма част от полицията прави кордон, като блокира 3/4 от игрището, за да не могат феновете на Ливърпул да достигнат тези на Нотингам. Парадоксално фенове на Нотингам, опитали се да излязат на тревата, за да окажат помощ, са спрени.

Последствията са повече от трагични - 94 души загиват на стадиона, 2 почиват от раните си по-късно в болница. 700 души са ранени. Разследването на причините, довели до трагедията, е възложено на лорд Джъстис Тейлър. 31 дни по-късно той публикува доклад, известен като Доклад на Тейлър, в който се дават препоръки за преустройство на стадионите: седящи места за всички зрители, премахване на преградите между отделните сектори, поне по 1 изход за всеки 1500 зрители, осигуряване на пътища за евакуация от всяка точка на стадиона.

Срещите от 34-ия кръг във Висшата лига започваха със 7 минути закъснение в памет на загиналите.