Берое победи с 4:1 Евроколеж в контролна среща, която се игра на едно от игрищата на базата на Ботев в квартал Коматево.

За Берое в мача по различни причини не взеха участие Николай Чипев, Илия Мунин, Иван Караджов, Атанас Зехиров, Станислав Костов, Георги Андонов, Елио Мартинс, Жуниор Мапуку и Веселин Пенев.

Треньорският щаб на старозагорци изпробва в проверката двамата нови футболисти Момар Н'Диайе и Диайе Ел Хаджи-Таси. „Зелено-белите“ имаха превъзходство над своя съперник през целия мач. Срещата премина при дъждовни условия, което затрудни в някаква степен играта и на двата отбора.

Старши треньорът на Ботев Станимир Стоилов изгледа част от второто полувреме на проверката, тъй като преди това воденият от него тим имаше тренировъчно занимание на едно от другите игрища.

В началото на мача Евроколеж стоеше доста прибрано в защита, което не позволяваше на Берое да създава сериозни опасности пред вратата на Апостол Стоянов. Все пак в 5-ата минута „зелено-белите“ организираха добра атака, при която Стефан Спировски стреля от около 22 метра, но Стоянов плонжира и спаси.

20 минути по-късно македонецът отправи нов далечен удар по посока вратата на Евроколеж, а топката премина на сантиметри встрани от целта.

Берое поведе в 40-ата минута, когато Момо пусна пас към Виктор Шишков, който остави топката на Самир Аясс. Той на свой ред овладя, навлезе в наказателното поле на съперника и и останал сам срещу Апостол Стоянов, го преодоля за 1:0.

Евроколеж спечели дузпа в 45-ата минута, когато Момо извърши нарушение срещу един от противниковите играчи. Наказателният удар бе реализиран от Георги Куртев.

През второто полувреме Берое стоеше видимо по-добре. В 52-ата минута Георги Динков отне топката между двама футболисит на Евроколеж и пусна пас към Момо, който от границата на наказателното поле стреля, но топката мина на сантиметри край целта..

Три минути по-късно Салим Керкар организира добра атака, подаде към Пламен Тенев, който нахлу в пеналта и продължи към Виктор Шишков. Той падна и имаше претенци за дузпа, но съдията не даде такава.

Берое поведе с 2:1 в 57-ата минута, когато Самир Аясс навърза трима играчи на Евроколеж, а след това подаде към Момо, който с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата.

Старозагорци продължиха да атакуват масирано и в 62-ата минута Салим Керкар напредна, след което стреля, ала топката прелетя на сантиметри встрани от вратата на съперника. Стефан Спировски бе сменен от Георги Костадинов, тъй като получи много тежък удар в глезена през първата част, но въпреки това остана на терена още известно време.

Берое организира многоходова атака в 75-ата минута, като топката стигна до Самир Аясс, който стреля от около 17 метра, но след това кълбото срещна сглобката, съединяваща напречната греда и десния стълб, за да излезе в аут.

Три минути по-късно Берое отбеляза трети гол. След многоходова акция топката се оказа у Салим Керкар и той с техничен шут се разписа за 3:1.

Берое реализира четвърто попадение в 85-ата минута, когато Керкар центрира в наказателното поле на Евроколеж, след което Иво Иванов с глава изпрати топката във вратата.

Берое можеше да стигне до пети гол в 89-ата минута, когато Пламен Тенев центрира в наказателното поле на Евроколеж и намери Самир Аясс, който шутира над напречната греда.

В петък Берое гостува на Славия в мач от 35-ия плейофен кръг на А група.

Берое Стара Загора: 22. Благой Макенджиев (46' -1. Михаил Михайлов) – 91. Пламен Тенев, 14. Игнат Дишлиев (72' – 5. Борислав Стойчев), 3. Владимир Зафиров (72' – 6. Иво Иванов), 15. Георги Динков – 29. Диайе Ел Хаджи-Таси (71' – 2. Жулиен Бенков), 92. Стефан Спировски (62' – 70. Георги Костадинов) - 16. Самир Аясс, 88. Виктор Шишков (72' – 21. Елиаш да Силва), 4. Момар Н'Диайе - 18. Ивелин Илиев (52' – 17. Салим Керкар)