Отборът на ОФК Пирин Благоевград победи Оборище Панагюрище с 1:0 в своеобразното дерби между първия и втория на Югозападната В група. Мачовете от този кръг се играха днес заради предстоящите Великденски празници.

„Орлетата“ влязоха по-добре в мача, имаха пълно преимущество през целия мач, но не успяха да вкарат положенията си. В 17-ата минута атака, започната от Златинов, намери Башлиев в наказателното поле, който центрира великолепно към връхлитащия Хаджииванов, който направи по-трудното, от 2 метра вместо да намери опразнената врата, изпрати топката над напречната греда. След половин час игра Владислав Златинов направи много добър пробив в наказателното поле, стреля силно от 5-6 метра, но вратарят Минев майсторски отрази удара му.

Единственият гол в мача падна в 55-ата минута, когато при поредния пробив на Златинов Георги Иванов от съставна на Оборище си вкара автогол при опит да изчисти топката от краката на острието.

Домакините продължиха да натискат и на два пъти влезлият като разрева Тони Тасев и Драги Коцев пропуснаха от удобни позиции.

Гостите от Панагюрище погледнаха по-смело към врата на „Пирин“ и след 70-ата минута, когато на два пъти много хубави удари от разстояние отправи Владимир Каптиев. Първия път топката мина встрани от вратата, а при втория му удар вратарят Бахтарлиев майсторски се намеси. В заключителните 3-4 минути мачът се изнерви и главният съдия Калин Людмилов набързо вдигна 4 жълти картона.

С тази победа „орлетата“ направиха поредната крачка към мечтаното завръщане в професионалния футбол. От началото на пролетния полусезон възпитаниците на Йордан Самоковлийски имат само победи в актива си, и то без да са допускали.