Олимпик Марсилия е на път да не участва в евротурнирите през следващата година, след като отборът завърши 0:0 при домакинството на Лил в мач от 34-я кръг на френското първенство.

Домакините имаха надмощие през по-голямата част от мача, но така и не успяха да стигнат до победен гол.

Андре-Пиер Жиняк имаше отлична възможност в 34-та минута, но ударът му премина на сантиметри в страни от десния стълб на вратата на Енияма. Седем минути по-късно Шейру отправи опасен удар, но вратарят на Лил се намеси.

Жиняк пропусна нова отлична възможност в 62-та минута, но от средно разстояние не успя да намери очертанията на вратата на Лил.

Една от малкото възможности пред Лил бе в 69-та минута, когато Саломон Калу стреля, но Манданда спаси.

В края на мача играчите на Марсилия се опитаха да натиснат своя съперник, но нападенията им бяха доста хаотични.

Лил остава на трето място с 64 точки, а Марсилия е на шеста позиция с 52 точки.