Макаби Тел Авив стана вторият тим след Барселона, който се класира за Финалната четворка на баскетболната Евролига. Израелският гранд отстрани Армани Милано, след успех с 86:66 точки в четвъртия мач от серията и с общ резултат 3-1 победи не позволи на италианците да играят в домакинския си Файнъл Фор. Именно италианският град Милано ще приеме четирите най-добри отбора на Стария континент между 16-и и 18-и май. Макаби пък се класира за полуфинал за първи път от 2011-а година насам.

В другите две среши тази вечер Олимпиакос надви Реал Мадрид със 71:62 точки и прати четвъртфиналната серия в пети мач, както направи и Панатинайкос, който победи ЦСКА Москва със 73:72 точки. Петите мачове в тези две двойки са на 25-и април, като домакини са съответно Реал и ЦСКА.

В полуфиналите на 16-и май Барселона ще играе с победителя от двойката Реал- Олимпиакос, а Макаби очаква победителя от сблъсъка Панатинайкос-ЦСКА Москва.