В македонското дерби от 23-я кръг на А група Пирин победи Беласица с 2:1 и по този начин петричани се запътиха сериозно към Б група.

Още в 8-та минута домакините имаха възможност да открият резултата, след като Стоев проби отляво и центрира в наказателното поле на Беласица, където Костадинов свали топката на Метушев, който се подхлъзна в кална локва и прати кълбото в аут.

В 20-та минута Костадинов намери с чудесен пас Пиетробон, който с глава прати топката в мрежата на Беласица.

В 42-та минута футболистите на Пирин имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Вила, но Антон Генов не отсъди такава.

Три минути по-късно Вава се откъсна срещу Чавдаров, но прехвърли вратаря и вратата.

В 47-та минута Стойков пропусна изгодно положение, въпреки че бе почти сам срещу Бахтерлиев.

В 59-та минута Кабранов нахлу в половината на Пирин и центрира в наказателното поле на домакините, където Георги Георгиев в стремежа си да изпревари Вава си отбеляза нелеп автогол.

В следващата атака Пиетробон намери Стойков, но той направи фрапиращ пропуск, след като стреля в аут.

В 73-та минута Кирил Николов подаде на Светослав Дяков, който с хубав удар прати топката в мрежата на Беласица.

След тази загуба Беласица се закотви на предпоследното място в класирането.