В мач от седмия кръг на А група Миньор Перник победи с 3:1 на стадион „Осогово” в Кюстендил Спартак Варна.

Още в 4-та минута Николай Станков вкарва след разбъркване в наказателното поле.

Гостите успяха да изравнят в 15-та, след като Иванович отне топката от Делиминков, напредна и подаде към Сакалиев, който от 2 метра прати топката в опразнената врата.

В 73-та минута след центриране от корнер на Валмир, Василев стреля с глава. Вратарят Николов избива в напречната греда, топката пада и Хазуров с глава от плонж вкарва за 2:1.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 79-та минута, когато Янкович центрира отдясно, Дичев стреля от въздуха, топката среща десния стълб, гърба на Николов и попада в мрежата.

След тази победа Миньор вече има актив от 7 точки и е на 11-а позиция, а Спартак Варна вече е на 14-о място с 6 точки.