Беласица спечели едва втората си победа за сезона след 2:1 в домакинството срещу Сливен и ще изкара зимата с по-голяма надежда за спасение от изпадане.

Петричаните, които домакинстваха в Сандански и в последния есенен кръг на А група, поведоха в резултата в 26-ата минута, когато Георги Бижев получи в наказателното поле и от малко разстояние нямаше проблеми да отбележи.

В 65-ата вкаралият първия гол Бижев бе в основата и втория. Той намери Сертич пред вратата на Сливен, той преодоля защитник, топката достигна до Бето и бразилецът на празна врата удвои.

20 минути преди края Миндев вкара почетното попадение за воеводите от дузпа, свирена за игра с ръка на Христов в наказателното поле след центриране на Ивелин Янев.

Беласица събра десет точки от есенните 15 мача и остана на последната позиция в класирането, но вече е на пет точки от спасителните позиции, на които са пловдивските Локомотив и Ботев. Сливен е пети с 22 точки, с десет по-малко от водача ЦСКА.