Сър Алекс: Роналдо можеше и да не играе за Юнайтед
Gong.bg
Сър Алекс: Роналдо можеше и да не играе за Юнайтед
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън даде да се разбере, че е имало възможност Кристиано Роналдо никога да не облече фланелката на „червените дяволи”, ако сделката с Роналдиньо не е пропаднала през 2003 година.
„Мислех, че сме приключили сделката (за Роналдиньо), но когато съм летял до Париж, за да говоря с него, изглежда са ни изпреварили по някакъв начин”, коментира изпуснатия трансфер Сър Алекс Фъргюсън, за който това е било голямо разочарование.
„Но ние подписахме с Кристиано Роналдо през същото лято и може би, ако имахме Роналдиньо, нямаше да вземем Роналдо тогава”, разкри специалиста.
Сър Алекс уточни, че тогава дори е имало и предварително споразумение със Спортинг за португалеца и може би след време все пак крилото щеше да стане собственост на английския клуб, но не и в такива срокове, в каквито е протекъл трансферът през 2003 година. „Въпреки това, ако имахме Роналдиньо, може би нямаше да се наложи да ускорим сделката за Роналдо, както го направихме тогава.”